Профорієнтація

абитуриент 1

Основним напрямом профорієнтаційної діяльності кафедри в останні роки була активна участь у Школі розвитку  "Шкільний омбудсмен", в рамках цього проекту, протягом останніх трьох років проводились тренінги, лекції, майстер-класи для шкільних омбудсменів з усіх закладів середньої освіти міста Харкова.

Реалізація проекту стала можливою завдяки організованій і скоординованій роботі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова та Департаменту освіти Харківської міської ради.

Важлива роль у створенні цієї наукової платформи належить кафедрі Правового забезпечення господарської діяльності, викладачі якої доклали значних зусиль для підготовки майбутніх омбудсменів, надаючи практичні рекомендації щодо правової кваліфікації конфліктних ситуацій, з якими найчастіше доводиться мати справу , центру довузівської підготовки та кар’єри. Протягом цього часу юні захисники прав учасників освітнього процесу разом з викладачами кафедри правового забезпечення господарської діяльності оволодівали практичними та теоретичними знаннями, розв’язували проблеми, що виникали у їхніх освітніх закладах.

За три років існування платформи до її роботи було залучено більше 40 шкіл міста Харкова і популярність платформи зростає. Організовувались семінари, засідання, круглі столи за участі спеціалістів різних галузей. круглые столы Омбудсмен

Викладачі кафедри намагаються надавати всебічну підтримку юним омбудсменами : розроблено методичні матеріали для провадження такої діяльності, щомісячно проводяться зустрічі з обговоренням різних актуальних для молоді правових аспектів шкільного буття, матеріали з яких доступні школярам на сайті кафедри.

методика для омбудсменов

Таким чином ми намагаємось підтримати їх впевненість та активність, зміцнити віру в себе та у необхідність верховенства справедливого закону. З великою зацікавленістю та вдячністю сприймаються учасниками таких зустрічей ділові ігри та тренінги, підготовлені викладачами кафедри з урахуванням особливостей психології шкільного віку. Крім того, платформа допомагає зацікавити старшокласників діяльністю Університету, про що свідчать факти появи знайомих нам облич шкільних омбудсменів в аудиторіях університету вже в якості студентів.

из омбудсменов в студенты

 Все більше учнів долучаються до участі у науковій діяльності. Так, під керівництвом викладачів кафедри Правового забезпечення та господарської діяльності учень  Харківського приватного ТОВ НВК «Ліцей Професіонал» Шишкін Михайло зайняв перше місце на районному етапі конкурсу МАН України.

шишкин

 

Кафедра правового забезпечченя та господарської діялбності є незмінним участником  #BeketovOpenSpace.  Концепт заходу полягає у  можливість усіх бажаючих відвідати університетський простір у зручний час і у вподобаний спосіб. У 2020 році цей захід відбувся у digital форматі, кількість участників була вражаючаю та набрала більше 75 чоловік. 

 изображение viber 2021 02 15 18 11 48изображение viber 2021 02 15 17 57 32

Також кафедра Правового забезпечення господарської діяльності регулярно проводить профорієнтаційні заходи у загально-освітніх навчальних закладів, де учні знайомляться із правом, роллю права і його місцем в житті сучасного суспільства.

изображение viber 2021 02 15 17 54 48

Окрім участі у школі розвитку кафедра здійснює інші заходи з профорієнтаційної роботи:

  • викладачі керують науковою діяльністю майбутніх абітурієнтів у Малій академії наук;
  • укладено або перебувають у процесі укладення договори про співробітництво в галузі освіти з загально-освітніми навчальними закладами (Харківський приватний ТОВ НВК «Ліцей Професіонал» Харківської області);
  • відбувається відвідування закладів середньої освіти з профорієнтаційними заходами, проводяться " Дні права";
  • Участь у проведенні «BeketovOpenSpacе";
  •  Участь у відкритому засіданні Правової корпорації ХМОУС до Всесвітнього дня дитини з лекцією про сучасний стан прав людини).


We have 73 guests and no members online