23-24 квітня 2015 року в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади з інтелектуальної власності, в якому прийняли участь студенти факультету економіки і підприємництва Задорожня Юлія, Золочевська Кристина та Зубенко Ірина, які навчаються в групах з поглибленим вивченням правових дисциплін.
Серед більше сімдесяти учасників з різних вищих навчальних закладів нашої держави наші дівчата відзначились особливо. Їхні високі інтелектуальні здібності отримали гідну оцінку членів журі.
В результаті плідної праці під керівництвом завідувача кафедри к.ю.н., доц. Килимник І.І., к.ю.н., доц. Домбровської А.В. та ст. викладача Бровдій А.М. студентка Задорожня Юлія стала переможцем олімпіади і нагороджена дипломом другого ступеня. Золочевська Кристина нагороджена за високі досягнення в другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади грамотою товариства винахідників і раціоналізаторів при Харківській обласній раді. Зубенко Ірина посіла 7 місце серед учасників олімпіади.
Щиро вітаємо наших переможців, пишаємося їхніми здобутками, бажаємо їм творчої наснаги та подальших перемог, які стануть неодмінним результатом їхнього навчання та високого рівня здобутої ними освіти в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова завдяки професіоналізму професорсько-викладацького складу.
Ґрунтовна підготовка студентів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з інтелектуальної власності вже стала традицією для співробітників кафедри правового забезпечення господарської діяльності Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.
У лютому 2017 року завідувач кафедри правового забезпечення господарської діяльності Килимник Інна Ігорівна та доцент кафедри Бровдій Алла Михайлівна були направлені у заплановане відрядження до м. Гуіттінен (Фінляндія). Метою візиту було наукове стажування для юристів та стажування з англійської мови за професійним спрямуванням.
Програма стажування включала в себе проходження курсів англійської мови на рівні UpperIntermediate, а також відвідування брифінгів з питань правового забезпечення підприємницької діяльності у Фінляндії, організації забезпечення прав біженців, оглядових лекцій щодо функціонування системи органів та установ виконання покарань. Окрім цього, учасники стажування відвідали органи місцевого самоврядування та ознайомились з особливостями організації їх діяльності під час презентації, яка була проведена в стінах міської ради мером міста Гуіттінен Юркі Пелтома.
Декілька слів про місце проведення стажування.
Фінляндія широко відома в світі як держава із найбільш досконалою організацією освітньої діяльності, в межах якої застосовуються найефективніші прогресивні методи навчання, з якими пощастило познайомитись нашим викладачам. Вивчення англійської мови відбувалось в одному із найстаріших коледжів Фінляндії, який знаходиться в місті Гуіттінен, що славнозвісний своїми традиціями викладання іноземних мов.
В стінах Університету Турку на юридичному факультеті була організована лекція в якій висвітлювались особливості навчального процесу у ВНЗ, описувались застосовувані на практиці педагогічні прийоми навчання, що застосовуються для отримання передбачених компетенцій студентами університетів Фінляндії. Крім цього професори Університету Турку ознайомили учасників стажування з особливостями навчання в аспірантурі та докторантурі.
Проведені зустрічі та лекції були спрямовані на отримання міжнародного досвіду та формування знань про правову систему розвинених європейських держав.