Сферу наукових інтересів кафедри становить правове регулювання договірного забезпечення передачі права користування комплексом належних відповідній особі прав на використання об’єктів інтелектуальної власності, а також загальних положень та особливостей припинення цивільних договорів, правові аспекти безпеки підприємств, особливості правового регулювання господарської оціночної діяльності, актуальні проблеми трудових правовідносин щодо диференціації правового регулювання праці за національним трудовим законодавством, господарської діяльності державних підприємств у сфері лісового господарства, їх правосуб’єктності, особливостей діяльності та правового регулювання використання лісів у господарській діяльності зазначених суб’єктів господарювання. Ці напрями реалізовані у дисертаційних роботах співробітників кафедри.
З 2014 року основним напрямом діяльності кафедри у сфері науки є «Правове регулювання державно-приватного партнерства в галузі житлово-комунального господарства України. Проблеми і перспективи розвитку». Дослідження проводилось з метою удосконалення відносин у галузі житлово-комунального господарства, залучення приватного сектору економіки до вирішення соціальних проблем, покращення інвестиційного клімату в Україні.
З 2018 року кафедрою здійснювалась розробка комплексної наукової держбюджетної теми «Правові аспекти застосування проформ Міжнародної федерації інженерів-консультантів (ФІДІК) в будівельній сфері України» (державний реєстраційний номер 0117u004573), в рамках якої здійснено правовий аналіз, визначені перспективи та розроблено рекомендації для застосування проформ ФІДІК у будівельній галузі України. Окреслена наукова діяльність дає підстави стверджувати, що кафедра робить внесок не лише в правові здобутки юридичної школи Харкова, а й забезпечує теоретико-правову підтримку оновлення інструментарію для викладання технічних дисциплін нашого університету.
Найактуальніші розробки 2020-2021 років присвячені питанням правового регулювання забезпечення інформаційної безпеки у сучасних умовах.
Зазначена діяльність знайшла свій вираз у численних монографіях та наукових статтях.
З 2019 року наукові дослідження перетнули просторовий кордон України - тематика публікацій охопила міжнародні питання, що дозволило здійснити публікації у виданнях, що індексуються у наукометричній базі Scopus.