Заключне засідання "Шкільного Омбудсмена". Травень: підбиваємо підсумки

Ось і п’ятий рік роботи школи розвитку «Шкільний Омбудсмен» закінчився! Останні роки наклали відбиток на форму і характер наших зустрічей - спочатку карантин перевів лекції в дистанційний формат, а потім з початком війни навіть рідкі зустрічі для ділових ігор наживо стали неможливими. Проте ці труднощі не зупинили ані нас, ані вас, наші шановні учасники – школярі та педагоги. Відповідно до розкладу з жовтня і по травень кожного місяця ми підтримували з вами зв’язок, ми намагались, щоб наші лекції були ще більш цікавими і насиченими, щоб поряд з традиційним матеріалом про статус омбудсмана, права та обов’язки школярів, в цьому році ви отримали і неочікувану, але дуже актуальну інформацію про захист персональних даних дитини, безпеку у кіберпросторі, академічну доброчесність.

Ми оголосили умови нашого традиційного конкурсу проєктів, і як було приємно отримати від вас конкурсні роботи! Дуже дякуємо за активність школі № 109 та їх соціальному педагогу. В своїх проєктах ви продемонстрували, що продовжуєте свою правопросвітницьку діяльність і в дистанційних умовах! Ви залишаєтесь завзятими, наполегливими і креативними. Ви відкриті для нового, швидко опрацьовуєте цікаві ідеї і ефективно реалізуєте їх в вашій діяльності. Це все продемонстрували ваші проєкти:

- дівчата з сьомого «А» класу - Кошикова Дар’я і Болибік Марія – ваш проєкт відобразив систематичну, комплексну, насичену правопросвітницьку роботу в дистанційних умовах! Всю інформацію, яку ми готували для вас в тому і цьому роках ви вже використовуєте в своїй роботі!

- дівчата з восьмого «В» класу - Юхимець Арианна, Пузанова Марія, Єлькова Єлизавета – ваш проєкт, присвячений кібербезпеці, є дуже вчасним і актуальним для школірів особливо в умовах дистанційного навчання!

 7 109238 109 23

Вітаємо з Вашими дипломами, сподіваємось на продовження плідної співпраці в наступному році, а в цьому – бажаємо гарних канікул!

Березневе засідання школи розвитку "Шкільний Омбудсман"

27 березня ми знову зустрілися з нашими Шкільними Омбудсманами. Дуже радісно бачити знайомі обличчя, і, водночас, дуже сумно не знаходити серед учасників тих, кого розраховували побачити. В цей раз засідання відбувалось під час весняних канікул, тому, можливо,це послугувало зменшенню чисельності однодумців.

Проте, ми не втрачаємо надію, а тільки шкодуємо, що хтось не почув дуже цікаву на пізнавальну лекцію к.ю.н. Бочкової Інги Ігорівни. Тематика зустрічі охопила декілька аспектів: розгляд соціологічної теорії "Розбитих вікон", аналіз понять академічної доброчесності та апокаліптичні наслідки (в дусі голівудських фільмів!!!) синтезу застосування першої та порушення другої. Заінтреговані? Приєднуйтесь наступного разу!!!!

Ще й тому, що наступного разу буде презентація проєктів нашого традиційного конкурсу! Чекаємо на ваші роботи та до зустрічі в останній понеділок квітня о 15.30!

Konkurs 1 23Konkurs2 23

Лютневе засідання школи розвитку "Шкільний Омбудсмен"

27 лютого 2023 року відбулось чергове засідання в школі розвитку "Шкільний Омбудсмен", присвячене дуже актуальній і новій темі - захисту персональних даних дітей.


Vrublev feb 23Доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності Врублевська-Місюна Катерина Миколаївна розкрила найважливіші поняття приватності - культура приватності, персональні дані, обробка персональних даних,  найкращий інтерес дитини під час обробки її даних. Багато уваги було присвячено окресленню ризиків,
що супроводжують передачу персональних даних визначеному та невизначеному колу осіб, зокрема і через соціальні мережі. Інформаційний профіль дитини в сучасності формується занадто рано, іноді - ще до народження дитини її батьками, В подальшому дитина стає активним користувачем мереж транслюючі інформацію про себе, яка перебуває у відкритому доступі і може вільно збиратися і підлягати обробці. Те, як ця інформація обробляється, якими способами явно чи неявно дитина надає згоду на їх обробку, як можна відкликати цю згоду і які дії є порушенням прав суб'єкта даних - основні аспекти, що були висвітлені на лекції.
Дякуємо учасникам нашої платформи за те, що попри воєнний стан перебувають з нами на зв'язку і продовжують набувати знань щодо своїх прав.
Дякуємо Катерині Миколаївні за актуальну, корисну і таку важливу лекцію.
До зустрічі через місяць!

Лекція для студентів з питань захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності

2 березня 2023 року для студентів-бекетівців планувалася лекція від викладачів нашої кафедри, присвячена питанням захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності. Так, планувалась лекція, а відбулась зустріч однодумців!

IV Dombr mar 23На захід, що проводився на платформі Тімс, завітали не тільки студенти, а й викладачі з інших кафедр, які вже мають досвід створення об'єктів інтелектуальної власності та реєстрацію  правопосвідчувальних документів на них. Своїми думками та хвилюваннями колеги емоційно доповнили цікаву та пізнавальну інформацію  доцента Домбровської Алли Володимирівни, хоча і підхід лектора до викладення матеріалу відрізнявся креативністю та інтерактивністю.

Алла Володимирівна, розкриваючи загальнотеоретичні питання права інтелектуальної власності, торкнулася і правової регламентації прав на новітні об'єкти, такі як NFT, запропонувала поміркувати над філософськими питаннями щодо строку чинності немайнових прав автора, а також підготувала невеличкий сюрприз: студентам було продемонстровано лист-посилання до них і запропоновано визначити автора. Після висунення здогадок та припущень учасників зустрічі таємниця була розкрита - авторство належить штучному інтелекту ChatGPT. Використання можливостей штучного інтелекту стало поштовхом для подальших умовиводів щодо етичності та правомірності застосування результатів його роботи в науковій та творчій діяльності людей.

На піднесеній ноті завершився цей чудовий захід і тепер ми з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!!!

Війна ... Я маю право?

Війна… Я маю право?

Під час війни у кожного громадянина України свої виклики - у освітян: продовжувати освітню діяльність, зміцнювати співробітництво між різними вишами, підтримуючи один одного та надихаючи студентів на продовження навчання та здійснення наукового і творчого пошуку. А легше за все досягти цих цілей дискутуючи про проблеми, найближчі для кожного – проблеми захисту прав людей. Саме за для досягнення таких цілей, а також на згадку про чергову річницю з прийняття ООН Загальної декларації прав людини у 1948 році - взірця у галузі законодавства з прав людини - був організований і проведений нашими колегами з кафедри права Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Круглий стіл.

Подія відбулась 7 листопада 2022 році на платформі ZOOM за участі викладачів кафедри правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Килимник І.І., Бровдій А.М., Врублевської-Місюни К.М., Бочкової І.І., Домбровської А.В., завідувачки кафедри економіки менеджменту ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Матвєєвої Н.М., викладача та куратора студентів другого курсу спеціальності 051 Економіка Пушкар Т.А. зі студентами, представників юстиції, прокуратури, адвокатури за запрошенням завідувачки кафедри права НТУ «ХПІ» Лисенко І.В. та інших викладачів кафедри права.

Дуже цінним було залучення студентів харківських вишів, які, опановуючи теоретичні знання про право під час лекцій, змогли пересвідчитись в істинній цінності права, почувши від юристів-практиків про дійсні виклики сучасності до законодавства і правників щодо забезпечення реалізації основоположних прав громадян під час війни: прав мирного населення у збройних конфліктах, прав на відшкодування шкоди, завданої майну громадян, прав на інформацію, на захист персональних даних дорослих і дітей, прав учасників освітнього процесу, права на судовий захист, зокрема і у міжнародних судових установах. Ці питання були висвітлені в доповідях:

Врублевської - Місюни К.М., к.юн., доцента кафедри Правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, Правові аспекти захисту персональних даних дитини”;

Бровдій А.М., к.ю.н., доцент кафедри Правового забезпечення господарської діяльності ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, “Правове забезпечення реалізації освітніх прав здобувачів освіти“:

Курило М., адвоката, «Компенсація заподіяної шкоди внаслідок бойових дій”; Мельник М. О., головного спеціалісту з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини відділу міжнародної правової допомоги Управління судової роботи та міжнародної правової допомоги Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків),“Європейський суд з прав людини, як орган захисту прав і свобод”;

Сачука П. В., прокурора відділу організаційно-методичної роботи та координації діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Харківської обласної прокуратури “Особливості захисту прав громадян під час збройного конфлікту“.

 

Вельми дякуємо колегам за надану можливість прийняти участь в заході в якості спікерів і слухачів, а також залучити студентів. Дуже сподіваємось на подальше співробітництво з викладачами кафедри права НТУ «ХПІ» та з нетерпінням чекаємо практичних занять зі студентами для обговорення найцікавіших моментів з цієї зустрічі.

На сайті 145 гостей та 0 користувачів